
Kolegiji SDA počeo je danas u 15 sati sjednicu o ulasku u vlast Saveza za bolju budućnost BiH Fahrudina Radončića, javlja novinar “Nezavisnih novina“.
SDA će danas najvjerovatnije prihvatiti prijedlog HDZ-a o ulasku Radončićevog SBB-a u novu parlamentarnu većinu na svim razinama.
Predsjednik SDA Bakir Izetbegović rekao je da će usuglasiti stavove oko formiranja koalicije na razini Federacije BiH u koju bi trebao ući i SBB Fahrudina Radončića.
Izetbegović je također kazao kako će nakon sjednice biti spreman odgovoriti na sva novinarska pitanja.
Predsjednik Saveza za bolju budućnost BiH Fahrudin Radončić na svom Twitter profilu ponovio je u kratkim crtama ono što je izjavio prije dva dana u Mostaru nakon sastanka s liderom HDZ-a, Draganom Čovićem, da bi stranka na čijem je čelu mogla postati dio nove političke koalicije okupljene oko Stranke demokratske akcije (SDA) i Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) BiH.
- BiH, ako želi da opstane, očigledno zahtjeva kompromis svih, uključujući i mene i gospodina Izetbegovića i Čovića – napisao je Radončić na svom Twitter profilu.